Комбінат виробничих підприємств
Полтава, c. Терешки, ул. Шевченка, 18, тел.: +38 (0532) 55 30 38
Якість - без компромісів
 

Бетони з фіброю

Фібробетон - різновид цементного бетону, в якому досить рівномірно розподілені фібра/волокна як армуючий матеріал.

Фібробетон - композитний будівельний матеріал для монолітного будівництва, який отримується шляхом додавання фібри в бетон. Фібра - мікроарматура, що рівномірно армує бетон у всіх площинах, підвищує марку бетону, міцність, ударостійкість і знижує утворення усадкових тріщин.

Найбільшої популярності набуло сталеве фіброволокно (відрізки сталевого дроту, товщиною 0,1-0,5 мм і довжиною від 1 до 5 см) та поліпропіленова фібра за рахунок своїх високих технічних характеристик. Базальтова та вуглецева фібра – дорожчий матеріал, тому використовуються досить рідко.

Поліпропіленове фіброволокно – штучно створений матеріал, який вперше застосований у 70-х роках минулого століття в США як додаткова армуюча присадка, що запобігає утворенню мікротріщин на дорожньому полотні з бетону. Досвід був настільки вдалим, що в бетонних ділянках з армуванням перестали з'являтися тріщини від різниці температур, що особливо важливо при сильних морозах. Через десять років цей полімер стає невід'ємною частиною будь-якого будівельного процесу, де першочерговим завданням стало армування на мікрорівні. Вже у 80-х роках у багатьох європейських країнах волокно поступово витісняє металеву сітку для напівсухої бетонної стяжки, набуваючи все більшої популярності.

Об'ємне армування виробів із цементу поліпропіленовою фіброю дозволяє компенсувати та усунути головні недоліки цементовмісних продуктів - усадкове тріщиноутворення, низьку міцність при розтягуванні та крихкість руйнування. Як наслідок, вироби, що містять поліпропіленову фібру, мають більш високі показники міцності при стиску, міцності при розтягуванні, ударної та втомної міцності в порівнянні з виробами, що не містять об'ємно-армуючої поліпропіленової фібри.

Поліпропіленова фібра застосовується для виробництва бетонів всіх типів і марок. Фібру використовують у водостійких штукатурках, цементно-піщаних стяжках (особливо при влаштуванні теплої підлоги), при виробництві легких та теплоізоляційних бетонів, для монолітної заливки стін (зовнішніх та внутрішніх, конструкційних та термоізоляційних), у промисловому та житловому будівництві.

Основні характеристики. Поліпропіленове фіброволокно для армування бетону має цілу низку властивостей, які дозволили йому успішно конкурувати з іншими способами зміцнення бетонних блоків і плит, у тому числі металевими сітками або прутками. Ключовими особливостями полімеру є такі властивості:

  • зміцнення бетонної конструкції відбувається рівномірно по всьому об'єму та площі, а не сегментарно, як у випадках з ґратами та прутами; суміш не розтікається, що зменшує її витрату та економить кошти;
  • зростає термін служби конструкції на кілька десятиліть; у бетону з фіброволокном підвищений клас вогнетривкості;
  • значно покращено зовнішній вигляд поверхні після введення до складу бетону полімеру; при різких перепадах температур, особливо при сильних морозах, бетон залишається монолітним і в ньому не утворюються мікротріщини;
  • завдяки полімеру значно зменшено властивості бетону вбирати вологу; бетонна конструкція практично не має усадки; збільшилася зносостійкість бетону; підвищився коефіцієнт опору стирання. Це найбільш значущі властивості поліпропіленового волокна, які відчутно впливають на якість бетону і його довговічність.

 

© Copyright KVP-Ukraine 2018. Всі права захищені. ТОВ "Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств".
Адреса: Україна, 38762, Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки, вул. Шевченка, 18, тел.: + 38 (0532) 55 30 38