Комбінат виробничих підприємств
Полтава, c. Терешки, ул. Шевченка, 18, тел.: +38 (0532) 55 30 38
Якість - без компромісів
 

Зимові бетони

При бетонуванні в зимовий період необхідно враховувати кілька причин. Низька температура є головною проблемою, що супроводжує зимове бетонування. Близько нульової та негативної температури дуже сильно впливають на процеси схоплювання бетону. Причина – наявність води у молодому бетоні.

Сам процес гідратації цементу неможливий без води. Вода є важливим компонентом для утворення цементного каменю. Цемент повинен перебувати в контакті з водою (вологою) протягом усього дозрівання.

Низька температура (0+10 градусів) суттєво загальмовує процес гідратації цементу. Розтягуються терміни набору міцності бетону. Наприклад: за нормальних умов (+20 градусів Цельсія) за 7 днів середній бетон набирає до 70% міцності. При температурі навколишнього повітря +5 градусів термін набору 70% марочної міцності бетону може розтягнутися на 3-4 тижні.

[Для порівняння висока температура є каталізатором більшості хімічних процесів. Не винятком є ​​процес гідратації цементу. Наприклад, при виготовленні ЗБВ виробів застосовується пропарювання свіжовідлитих виробів з бетону. При пропарюванні, в камері з зануреними до неї свіжовиготовленими залізобетонними виробами підтримується 70-80 градусна температура та підвищена вологість. Завдяки таким умовам бетон прискореними темпами набирає марочну міцність. І горезвісні 70% міцності, бетон може набрати за 8-12 годин.]

Класичний термін набору марочної міцності бетону – 28 діб. Саме в такому віці він має набрати міцність, яка була розрахована та спрогнозована лабораторією бетонного заводу. Однак, при бетонуванні в зимових умовах, процес схоплювання та набору міцності може розтягнутися, а то й зовсім зупинитися, аж до настання відлиги.

І якщо низька позитивна температура гальмує процес схоплювання та набору міцності бетону, то негативна повністю його зупиняє. Причина цього – вимерзання води у молодому бетоні. А це, у свою чергу, може призводити до втрати бетоном багатьох якостей, зниженням міцності та розфарбовуванням верхнього шару.

Що потрібно знати під час бетонування в зимовий час

Основне завдання під час бетонування за негативних температур – не дати замерзнути воді, що входить до складу бетону. По суті, технологія зимового бетонування і спрямована на збереження води від заморожування (кристалізації).

Основна відмінність зимового бетону (по-іншому називають гарячим бетоном) від літнього полягає в особливих властивостях самого складу та температури. Зимові бетони готують на обладнаних зимових заводах. Адже літні бетонні підприємства мають технологічні обмеження виробничого циклу при температурі нижче нуля. Наш «зимовий» завод мав практику відвантаження бетону за температури мінус 20 градусів. Зимові бетонні підприємства відрізняються від літніх наявністю:

 • критих складів для зберігання сипких матеріалів, захищених від опадів, вологи та лютих морозів;
 • підігріву інертних матеріалів;
 • утепленого виробничо-змішувального відсіку;
 • промислового котла, що застосовується для підігріву води або магістрального тепла;
 • гарячої води, що використовується для заправки міксерів.

Робота з таким бетоном теж має ряд особливостей та тонкощів. Дуже важливим моментом є підігрів бетонної суміші. При цьому слід враховувати, що максимальна температура при виході з бетонозмішувального вузла не повинна бути сильно високою (при більшій температурі швидко густіє, що негативно позначається на укладання бетону) і обов'язково повинна бути не нижче 50С (при укладанні тонких конструкцій не нижче 20С).

Наявність у розчині спеціально призначених протиморозних добавок суттєво впливають на показники бетону. ПМД не дозволяють воді замерзнути при перевезенні та до моменту схоплювання, що дає можливість рідини повністю вступити в реакцію з цементом. Застосування протиморозних добавок у бетон - найпоширеніший спосіб, який застосовується при бетонуванні в зимових умовах. Більшість бетонних заводів випускають бетон із зимовими добавками ПМД.

Протиморозні добавки вводяться в бетон у строгому відсотковому співвідношенні з кількістю цементу, що входить в ту чи іншу марку бетону. Також, кількість протиморозної добавки залежить від передбачуваної температури повітря, при якій відбуватиметься бетонування..

Методи догляду за бетоном у зимовий час:

Які ж методи зимового бетонування найчастіше використовуються на сучасному будівництві. Існує кілька основних способів збереження води замішування бетону від вимерзання:

  • Укриття бетону плівкою ПВХ, утеплювачами тощо;
  • Спорудження тимчасового укриття з прогріванням тепловими гарматами;
  • Спорудження тимчасового укриття з прогріванням тепловими гарматами.

Електропрогрів бетону найчастіше застосовується на великих будівлях, де є технічна можливість використовувати трансформатори великої потужності (30-80 кВт). Однак, якщо на місці будівництва немає достатньо потужної підстанції та якісних кабелів, застосовувати цей спосіб не рекомендується. Хоча він вважається одним із найкращих при монолітному бетонуванні.

Укриття бетону – найбільш раціональний метод за невеликих обсягів бетонування в зимовий час, при прикордонних температурах повітря +3-3. Схоплювання та твердіння бетону – ізотермічний процес, тобто: при застиганні та наборі міцності, цемент, контактуючи з водою, виділяє тепло. І було б непогано зберегти це тепло. Для цього необхідно свіжовідлиту конструкцію з бетону укрити ПВХ плівкою або утеплювачем..

Третій спосіб зимового бетонування можливий із застосуванням теплових гармат. Над заливкою споруджується невелика висота каркас із дощок і додатково накривається ПВХ-плівкою. У зазор, що утворюється, і направляється тепловий потік від тепловиділяючих агрегатів. Найчастіше, для первинного набору міцності бетону, достатньої щодо подальших робіт, вистачає 1-3 діб прогріву тепловими гарматами. За цей час бетон може набрати до 50% марочної міцності..

 

© Copyright KVP-Ukraine 2018. Всі права захищені. ТОВ "Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств".
Адреса: Україна, 38762, Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки, вул. Шевченка, 18, тел.: + 38 (0532) 55 30 38