Комбінат виробничих підприємств
Полтава, c. Терешки, ул. Шевченка, 18, тел.: +38 (0532) 55 30 38
Якість - без компромісів

Водонепроникність бетону

Присутність у тілі бетону великої кількості пор обумовлює його водонепроникність. Але цей показник залежить не тільки від кількості повітряних пір, а й від їхнього характеру. Як правило, пори утворюються в результаті неправильного розрахунку складу, поганого ущільнення суміші в процесі укладання та від зайвої кількості води, необхідної для більш легкого укладання суміші.

Водонепроникність бетону - це здатність даного типу матеріалу не пропускати воду під певним тиском. Гідрофобність бетонної суміші може бути оцінена коефіцієнтом фільтрації, враховуючи який визначається марка бетону за водонепроникністю.

Коефіцієнт або марка водонепроникності позначається буквою "W" і поділяються на марки від W2 до W10 і від W12 до W20. При такому позначенні марки за проникністю цифрова частина позначення показує величину робочого тиску (в кгс/см2), при якому випробувані зразки не пропускатимуть воду.

Методи визначення водонепроникності

  • визначення водонепроникності за "мокрою плямою" (заснований на вимірі максимального тиску при якому через зразок не просочується вода);
  • визначення водонепроникності за коефіцієнтом фільтрації (заснований на визначенні коефіцієнта фільтрації при постійному тиску за виміряною кількістю фільтрату та часом фільтрації);
  • прискорений метод визначення коефіцієнта фільтрації (фільтратометр);
  • прискорений метод визначення водонепроникності бетону за його повітропроникністю.

У зв'язку з тим, що звичайні методи випробування займають досить багато часу (випробування бетону марки W8 "по мокрій плямі" триває близько тижня), на практиці застосовують прискорені методи визначення водонепроникності.

На показник водонепроникності впливає велика кількість факторів. Ця властивість визначається специфічною капілярно-пористою структурою матеріалу. У більш щільному бетоні міститься мінімальна кількість пор, тому водонепроникність у ньому вища.

Причинами великого обсягу пор можуть бути недостатньо ущільнений склад, усадка або зайва вода. Усадка бетонної суміші та зниження її обсягу відбуваються в процесі висихання та затвердіння. Висока інтенсивність усадки може статися від недостатнього армування та випаровування води під впливом факторів навколишнього середовища.

Характер пористості змінюють повітрозтягуючі добавки. Пори закриваються і стають більш непроникними.

Високу водонепроникність має матеріал на глиноземистому та високоміцному цементі. При гідратації ці різновиди приєднують більше води та утворюють щільний камінь.

Водонепроникність бетону залежить від добавок. Так сульфати алюмінію та заліза підвищують ступінь ущільнення суміші. Це досягається за рахунок вібрування, пресування та видаленням води за допомогою вакууму.

Наступним фактором, що впливає на показник, є вік штучного каменю. З віком підвищується кількість гідратних новоутворень, що призводить до підвищення водонепроникності.

Області застосування:

Бетон W2 характеризується великою проникністю, він здатний поглинати велику кількість води. Використання його без гідроізоляції є неприпустимим. W4 також вбирає достатню кількість вологи. Незважаючи на те, що його характеристики вищі, ніж W2 використовувати без нанесення гідроізоляції, не рекомендується.

Матеріал W6 є сумішшю зі зниженою проникністю. Він застосовується в будівництві найчастіше, тому що поглинає середню кількість вологи.

Бетон W8 вбирає лише 4,2% за масою матеріалу. Надалі зі зростанням за шкалою проникність матеріалу поступово зменшується.

Марки бетону W10 — W20 застосовуються для будівництва гідротехнічних споруд, басейнів, напівпідвальних та заглиблених підвальних приміщень, цокольних поверхів, підземних сховищ, резервуарів зберігання води, бункерів у районах з підвищеним та дуже високим рівнем підземних ґрунтових вод без улаштування додаткового гідравлічного захисту та гідроізоляції.

Крім цього, вищевказані марки W10 по W20 мають відмінні показники морозостійкості, завдяки своїй рецептурі та пропорціям суміші. Він чудово витримує багаторазові цикли замерзання/відтавання.

 

 

© Copyright KVP-Ukraine 2018. Всі права захищені. ТОВ "Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств".
Адреса: Україна, 38762, Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки, вул. Шевченка, 18, тел.: + 38 (0532) 55 30 38