Комбінат виробничих підприємств
Полтава, c. Терешки, ул. Шевченка, 18, тел.: +38 (0532) 55 30 38
Якість - без компромісів

Морозостійкість бетону

Відповідно до стандартів морозостійкість бетону – це особлива здатність будівельного матеріалу зберігати міцність в умовах підвищення вологості та різких температурних перепадах від замерзання до відтавання. Вимірюється ця характеристика кількістю циклів, які конкретна марка бетону здатна витримати і символом «F». Чим вище цей показник, тим краще якість суміші і тим менший ризик зменшення здатності, що несе. Морозостійкість бетону є особливо важливою характеристикою матеріалу, який планується використовувати в суворих кліматичних умовах або на спорудах з підвищеною вологістю. У чому небезпека низького рівня морозостійкості?

В умовах зниження температури присутня у складі суміші вода поступово перетворюється на лід, який здатний займати площу на 9% більше, ніж рідина. Це призводить до збільшення тиску шматочків замерзлої води на стінки пор, що сприяє прискоренню руйнування структури бетону. Згодом конструкції, де не використовувався морозостійкий бетон, зазнають різноманітних пошкоджень та страждають від поверхневого зносу. Невідповідність між морозостійкістю бетону та умовами його експлуатації призводять до того, що зустрічаються споруди, які через рік-два кришаться і розсипаються. Уникнути цього досить просто, якщо підвищити морозостійкість бетону одним із призначених для цього методів.

Способи підвищення морозостійкості

Існує кілька варіантів, щоб підвищити морозостійкість бетону.

  • Використання заповнювача без пор. Оскільки вода не знайде додаткових порожнин у структурі матеріалу, можна говорити, що його морозостійкість буде збільшена. 
  • Використання процесів, спрямованих на усунення пор вже після того, як склад було укладено у форму або опалубку. Для вирішення цього завдання застосовується вібраторна установка. Крім ущільнення суміші вона дозволяє підвищити морозостійкість бетону.. 
  • Застосування спеціальних добавок. Даний спосіб вважається одним із найефективніших. З'являється можливість зменшити витрати та складності проведення робіт, при значному збільшенні такого параметра, як морозостійкість бетону.

Для точного визначення морозостійкості бетону проводиться низка досліджень у спеціальних умовах. Підраховують кількість циклів, у яких міцність здатна знизитися лише на 25%, а маса не зменшується понад 5%. Ця цифра, яка визначає морозостійкість бетону, і ставиться поряд із літерою «F» під час маркування суміші. У продажу зустрічається морозостійкий бетон із кількістю циклів від 50 до 1000.

Залежно від умов експлуатації всі марки поєднуються в кілька груп морозостійкості:

  • Низький (до F50) – практично не використовується, оскільки на відкритому повітрі під впливом кліматичних умов швидко руйнується.
  • Помірний (F50 – F150) – дуже поширений склад. Морозостійкий бетон такого рівня здатний витримати перепади температури протягом багатьох років служби.
  • Підвищений (F150 – F300) – цей матеріал найчастіше використовують в умовах суворого клімату, оскільки він може зберігати свою міцність при різкій зміні температури багато десятиліть.
  • Високий (F300 – F500) – такий морозостійкий бетон застосовують лише в особливих випадках, коли необхідно працювати зі змінним рівнем води.
  • Дуже високий (вище F500) – використовується лише у виняткових випадках. Така морозостійкість бетону дозволяє створювати споруди на віки.

 

© Copyright KVP-Ukraine 2018. Всі права захищені. ТОВ "Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств".
Адреса: Україна, 38762, Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки, вул. Шевченка, 18, тел.: + 38 (0532) 55 30 38