Морозостійкість бетону
Відповідно до стандартів морозостійкість бетону – це особлива здатність будівельного матеріалу зберігати міцність в умовах підвищення вологості та різких температурних перепадах від замерзання до відтавання. Вимірюється ця характеристика кількістю циклів, які конкретна марка бетону здатна витримати і символом «F». Чим вище цей показник, тим краще якість суміші і тим менший ризик зменшення здатності, що несе. Морозостійкість бетону є особливо важливою характеристикою матеріалу, який планується використовувати в суворих кліматичних умовах або на спорудах з підвищеною вологістю. У чому небезпека низького рівня морозостійкості?
В умовах зниження температури присутня у складі суміші вода поступово перетворюється на лід, який здатний займати площу на 9% більше, ніж рідина. Це призводить до збільшення тиску шматочків замерзлої води на стінки пор, що сприяє прискоренню руйнування структури бетону. Згодом конструкції, де не використовувався морозостійкий бетон, зазнають різноманітних пошкоджень та страждають від поверхневого зносу. Невідповідність між морозостійкістю бетону та умовами його експлуатації призводять до того, що зустрічаються споруди, які через рік-два кришаться і розсипаються. Уникнути цього досить просто, якщо підвищити морозостійкість бетону одним із призначених для цього методів.
Способи підвищення морозостійкості
Існує кілька варіантів, щоб підвищити морозостійкість бетону.
Для точного визначення морозостійкості бетону проводиться низка досліджень у спеціальних умовах. Підраховують кількість циклів, у яких міцність здатна знизитися лише на 25%, а маса не зменшується понад 5%. Ця цифра, яка визначає морозостійкість бетону, і ставиться поряд із літерою «F» під час маркування суміші. У продажу зустрічається морозостійкий бетон із кількістю циклів від 50 до 1000.
Залежно від умов експлуатації всі марки поєднуються в кілька груп морозостійкості: